Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Fen Bilimleri Enstitüsü / MBL 531E - Mimarlıkta Bilgisayar Programlama
 

MBL 531E - Mimarlıkta Bilgisayar Programlama

Dersin Amaçları

1. Mimari tasarımda bilgisayar kullanımında ileriye dönük daha geniş kapsamlı uygulamalara temel oluşturabilecek nitelikte temel programlama kavramlarının ve mantığının öğretilmesi;
2. Mimarlık problemlerine dönük model ve teknikler kullanılarak algoritma kurma, program geliştirme ve bilgi işlemsel düşünme becerilerinin desteklenmesi.

Dersin Tanımı

Bilgisayar programlamaya ilişkin temel bilgiler; Algoritma kurma ve geliştirme; Akış diyagramı yapıları; Yapılandırılmış programların genel yapısı ve program oluşturma süreci; Editör kullanma ve dosyalama; Yapılandırılmış bir programlama dilinde değişken ve veri tipleri, İşlemciler, ifadeler; Giriş-Çıkış deyimleri, Kontrol deyimleri, Döngü yapıları ve deyimleri, Alt Program deyimleri; Mimari formun bilgisayara tanımında kullanılan modeller, tanım teknikleri ve uygulamaları; Mimarlık problemlerine dönük algoritma geliştirme ve programalama uygulamaları; Mimarlık problemlerinin çözümünde kullanılabilecek benzetim modelleri geliştirme, algoritmalarını kurma ve programlama uygulamaları.

Koordinatörleri
Mıchael Stefan Bıttermann
Dersin Dili
İngilizce
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024