Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Fen Bilimleri Enstitüsü / MBM 505E - Malzeme Bilimi ve Mühendisliğinde Özel Başlıklar
 

MBM 505E - Malzeme Bilimi ve Mühendisliğinde Özel Başlıklar

Dersin Amaçları

Yassı haddelenmiş çeliklerin istenen özelliklere sahip bir şekilde üretilmesinde, çelik üretim aşamasından en son aşama olan soğuk haddelemeye kadar olan tüm prosesler önemlidir. Özellikle yeni malzemelerin üretilmesinde yeni proses teknolojilerinin ve buna bağlı proses parametrelerinin öğrenciye kazandırılması amaçlanmıştır.

Dersin Tanımı

Yassı Çelik Üretimi, Çelik Üretim Metot ve Teknolojileri. Sürekli Döküm Teknolojisi. Temiz Çelik Üretimi. Sıcak Haddeleme Teknolojileri, Sıcak Haddeleme Üretim Teknolojileri Mukayesesi. Sıcak Haddeleme Üretim Proses Parametreleri. Soğuk Haddeleme Teknolojileri ve Mukayesesi. Sürekli Tavlama Teknolojisi ve Prosesi. Sürekli Galvanizleme Teknolojisi ve Prosesi.

Production of Flat Rolled Steel. Steel Production Method and Technologies. Continuous Casting Techology. Production of Clean Steel. Hot Rolling Technologies, Comparison of Hot Rolling Production Technologies. Process Parameters of Hot Rolling Process. Comparison and Technologies of Cold Rolling Process. Continuous Annealing Processand Technology. Hot Dip Galvanizing Process and Technology.

Koordinatörleri
Dursunali Yaşacan
Dersin Dili
İngilizce
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024