Hoşgeldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / İşletme Fakültesi / ISL 452 / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe Menkul Kıym.ve Portf. Yönetimi
İngilizce Securities and Portfolio Management
Dersin Kodu
ISL 452 Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem 2
2 2 - -
Dersin Dili Türkçe
Dersin Koordinatörü Cumhur Enis Ekinci
Dersin Amaçları Bu derste öğrencilerin, sermaye piyasaları, bu piyasalarda işlem gören menkul değerler ve bunlardan kurulu portföylerin yönetimiyle ilgili bilgiler edinmesi hedeflenmektedir.
Dersin Tanımı Derse Katılım ve Ödevler
Derse devam zorunludur ve aktif bir şekilde katılım istenmektedir. Her hafta, kitaptan ve benzer kaynaklardan ilgili bölümlerin okunması, verilen ödevlerin yapılması derste başarı için vazgeçilmezdir. Zaman zaman ani bilgi yoklamaları (quiz’ler) yapılabilecektir. Ayrıca, öğrenciler 4’er kişilik gruplar kurarak dönem boyunca sanal bir portföyü yöneteceklerdir. Sonuçlar belli olduktan sonra seçilecek gruplardan birkaç tanesi son iki hafta kendi portföy yönetim yöntemleri ve stratejileri hakkında sunum yapacaktır.

Sınavlar
Ders notu, arasınav (%30), final sınavı (%40), SPY sonucu ve sunumu (%20) ile derse katılım, ödev ve küçük sınavlardan (%10) oluşur.

Sınavlarda kitap ve defterler kapalı tutulacak, kısa bilgi ve yorum soruları ile problemler sorulacaktır. Hesap makinesi getirilmesi gerekmektedir.
Dersin Çıktıları
Önkoşullar ISL333E
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı -Turhan Korkmaz ve Ali Ceylan, 2007. Sermaye Piyasası ve Menkul Değer Analizi, 4. Baskı, Ekin Yayınevi, ISBN:9757338891.
Diğer Referanslar
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2021