Hoşgeldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri / YDO A2 Level - Fall 2020 A2 Level Students' Corner
 

YDO A2 Level - Fall 2020 A2 Level Students' Corner

Dersin Amaçları

Öğrencileri fakültelerindeki İngilizce-orta düzey akademik ihtiyaçları için hazırlamayı amaçlayan orta-öncesi bir seviyedir. Bu seviyeye yerleştirilen öğrencilerin, ön-orta, ara kitaplar ve üst-orta materyalleri kaplayarak biraz üst-orta seviyeye alınacak şekilde başlangıç seviyesinde olduğu varsayılır. Alt kademelerden biri olarak görüldükleri için, üst kademelere göre daha fazla ders saati vardır. Bu seviyede verilen dersler öğrencilerin seviyeye uygun gramer yapıları aracılığıyla İngilizce kullanımlarını geliştirmelerine yardımcı olur; çeşitli düzeylere uygun akademik / akademik olmayan metinleri anlayarak ve bunlara yanıt vererek akademik okuma becerilerini geliştirmek; seviyeye uygun akademik derslerden not almak için dinleme becerilerini geliştirmek; doğru ve etkili cümleler, tutarlı paragraf ve deneme türlerini hedefleyerek akademik yazma becerilerini geliştirmek; uygun akademik kelime dağarcığı kullanmak; akademik / akademik olmayan bağlamlarda uygun sözlü iletişimi uygular ve portfolyo yazarak dil öğrenmede özerklik kazanır.

Dersin Tanımı

Programa bu seviyede başlayan öğrenciler çok temel diyalogları anlayabilir ve karşılık verebilirler. Gündelik İngilizcedeki pek çok basit kalıbı anlar durumdadırlar. Yapı ve sözcük hatası yapsalar dahi anlaşılabilir soru ve cevap üretme becerileri vardır. Sadeleştirilmiş okuma parçalarını takip edebilir ve pek çok yapısal farklılığı ayırt edebilirler. Her zaman doğru cümleler kuramasalar da belli bir konuda, gerekli biçimlerin kısmen farkında olarak basit ancak bağıntılı cümleler yazabilirler.

Koordinatörleri
Şerife İrem Bailie
Dersin Dili
İngilizce
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2021