Hoşgeldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Mimarlık Fakültesi / MIM 203E / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe Mimarlıkta Yapı ve Yapım
İngilizce Building and Construction in Architecture
Dersin Kodu
MIM 203E Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem 3
3 2 2 -
Dersin Dili İngilizce
Dersin Koordinatörü Ayşe Nil Türkeri
Ayşe Nil Türkeri
Dersin Amaçları Dersin amacı, yapı elemanları ve bileşenlerini analiz etme, yapı yapım yöntemleri ve yapı elemanları ve bileşenlerinin entegrasyonu hakkında bilgi kazandırmaktır.
Dersin Tanımı Dersin içeriği yapı elemanlarının analizini, tasarımını ve yapımını; dış duvar sistemleri (atmosfere ve zemine temas eden duvarlar), pencere ve kapı sistemleri, zemin sistemleri (zemin, orta ve açık yüzeyler, asma tavanlar, yükseltilmiş zeminler), dikey sirkülasyon sistemleri (rampalar ve merdivenler), çatı sistemleri (düz ve eğimli çatılar), bölme sistemleri (sabit ve hareketli bölmeler). yapısal tasarım gereksinimleri, performans kriterleri, kaynaklar. Yapı eleman sistemlerinin tasarım ilkeleri. geleneksel ve ileri inşaat yöntemleri.
Dersin Çıktıları Ödevler, her bir uygulamadan sonra hazırlanması gereken uygulama raporlarını içerir. Öğrenciler malzemeler, aletler, işçilik, inşaat teknikleri ve yapım aşamaları hakkındaki bilgileri kapsayan uygulamalar hakkında bir rapor hazırlamalıdır. Öğrenci grupları tarafından hazırlanan raporlara izin verilmemektedir.
Önkoşullar M
Gereken Olanaklar M
Diğer M
Ders Kitabı M
Diğer Referanslar M
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2021