Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Mimarlık Fakültesi / MIM 411 / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe Mimari Proje VII
İngilizce Architectural Design 7
Dersin Kodu
MIM 411 Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem -
5 2 6 -
Dersin Dili Türkçe
Dersin Koordinatörü Dilek Yıldız Özkan
Dilek Yıldız Özkan
Dersin Amaçları Karmaşık tasarım problemlerinin çözümlerinin araştırılması ve metodolojisin geliştirilmesi, çoklu mühendislik yaklaşımlarının mimari tasarım bünyesinde çözülmesi dersin temel amaçlarından birisidir. Özellikle kentsel bağlamda ele alınan tasarım problemlerinde ileri düzeyde tasarım becerisinin sağlanması dersin diğer amaçlarıdır.
Dersin Tanımı Tasarım probleminin doğasına uygun ve tasarımcının kişisel ilgi ve becerilerini yansıtan veri toplama, analiz, bina programı geliştirme süreçlerinin geliştirilmesi ve uygulanması; mimarinin strüktür, bina sistemleri, detay geliştirme gibi bileşenlerine tasarımın bütün süreçleri boyunca hakim olabilme yetisinin tasarım problemleri ile geliştirilmesi; karmaşık çevrelerde karmaşık bina / bina grubu programlarının geliştirilmesi ve mimari çözümlerin üretilmesi yetisinin kontrolü.
Dersin Çıktıları A-İleri mimari tasarım yetilerinin kazandırılması/ B-Çoklu mühendislik problemlerinin ileri mimari tasarım ile bütünleştirilmesi/C-İleri mimari tasarım koordinasyonu/D-Mimari tasarımda ileri teknoloji olanaklarının öğrenilmesi/ E-Mimari detayların araştırılması/F-Yeni malzeme ve teknolojilerin öğrenilmesi
Önkoşullar
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı
Diğer Referanslar
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2023