Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / İnşaat Fakültesi / CEV 104E / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe yer Bilimleri
İngilizce Earth Science
Dersin Kodu
CEV 104E Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem -
2 2 - -
Dersin Dili İngilizce
Dersin Koordinatörü Fatma Shaker Eldosouky
Fatma Shaker Eldosouky
Dersin Amaçları Yer Bilimleri, sizi minerallerin ve kayaların oluşumu, ayrışma, erozyon ve toprak oluşumu, volkanik süreçler ve depremlerin nedenleri, jeolojik süreçlerin zamanlaması ve hızı, depremin unsurları gibi jeolojideki temel kavramlar konusunda eğitmek için tasarlanmış genel bir bilim dersidir. Yerin yapısı ve levha hareketleri. Ayrıca hidrojeolojinin genel çerçevelerini, kütle hareketlerini, kaya ve zeminlerin mühendislik özelliklerini, malzeme jeolojisini ve çevre jeolojisini öğretmeyi amaçlıyoruz. Sonunda, doğa bilimlerinden biri hakkında bir parça temel bilgi edinecek ve dünyayı ve sistemlerini anlama konusunda büyük ve entelektüel bir dünyanın anahtarını alacaksınız.
Dersin Tanımı Yer Bilimi, fiziksel jeoloji, tarihi jeoloji, oşinografi, meteoroloji ve astronomiye giriş niteliğinde bir araştırmadır. Yer bilimlerinin fiziksel dünyayla etkileşimini ilişkilendirir.
Dersin Çıktıları
Önkoşullar
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı
Diğer Referanslar Marshak, S. and Rauber, R.M., 2020. Earth Science: The Earth, the Atmosphere, and Space. WW Norton & Company.
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024