Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Kimya-Metalurji Fakültesi / BEN 111 / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe Introduction to Bioengineering
İngilizce Introduction to Bioengineering
Dersin Kodu
BEN 111 Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem -
2 2 - -
Dersin Dili İngilizce
Dersin Koordinatörü Melek Mümine Erol Taygun
Dersin Amaçları 1. Canlı sistemleri ve sağlık hizmetleri ile ilgili temel biyoloji ve mühendislik problemlerinin verilmesi,
2. Mühendislik ve bilimin temel kavramları ve araçlarının biyolojik süreçleri anlamada, taklit etmede ve yararlanmada nasıl kullanıldığının gösterilmesi,
3. Temel canlı bilimi ve mühendislik kavramları ile ilgili biyoteknoloji, biyomekanik, biyomalzemeler, doku mühendisliği ve biyogörüntüleme gibi temel konuların tanıtılması.
Dersin Tanımı Mühendislik ilke ve tekniklerinin tıp be biyoloji bilimlerindeki sorunları çözmede yardım etmesi için nasıl uygulandığına genel bir bakış. Hücresel ve moleküler tedaviler, hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan yeni tıbbi cihazlar, biyomekanik, gen mühendisliği, biyomalzeme ve doku mühendisliği konularının tanıtımı. Derste verilen kaynakları kullanarak biyomühendislikte yeni fikirlerin üretildiği, tartışıldığı vr sunulduğu bir projenin öğrenciler tarafından hazırlanması.
Dersin Çıktıları
Önkoşullar
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı Enderle, John D., Susan M. Blanchard, and Joseph D. Bronzino, eds. Introduction to Biomedical Engineering. Boston: Elsevier Academic Press, 2005.
Diğer Referanslar Mark Saltzman , Biomedical Engineering: Bridging Medicine and Technology, Cambridge University Press, 2009.
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2022