Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Kimya-Metalurji Fakültesi / MET 453E / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe Seramik Malzemelerin Temelleri
İngilizce Fund. of Ceramics Materials
Dersin Kodu
MET 453E Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem 7
2 2 - -
Dersin Dili İngilizce
Dersin Koordinatörü Filiz Şahin
Dersin Amaçları 1.Metalurji ve Malzeme mühendisliği bölümü öğrencilerinin, seramik malzemelerin bağ ve kristal yapıları konusunda bilgilendirerek, yapıların fiziksel ve mekanik özellikleriyle ilişkilendirilmesiyle temel mühendislik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi.
2. Seramik malzeme üretim süreçlerinin ve sinterleme proseslerinin öğretilmesi ve başlangıç hammadde özellikleri, üretim prosesleri ve sinterleme parametrelerinin mikro yapı ve teknik seramik özellikleri üzerine etkilerinin ilişkilendirilmesi 3.Teknik seramik bilgisini mühendislik problemlerinin çözümünde kullanabilme becerisini kazandırmak.
Dersin Tanımı Seramik malzemelerin tanımı, bağ yapıları, kristal yapıları, seramik faz sistemleri, seramiklerin fiziksel ve mekanik özellikleri, seramik hammaddeler, teknik seramik hammaddeleri, ileri seramik hammaddeleri, seramik hammaddelerinin hazırlanması, seramik üretim teknikleri, sinterleme teorisi, sinterleme teknikleri, sinterleme parametreleri, seramik parçaların bitirme işlemleri
Dersin Çıktıları
Önkoşullar
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı
Diğer Referanslar
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2022