Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Mimarlık Fakültesi / ICM 119E - İç Mimarlığa Giriş ve Etik
 

ICM 119E - İç Mimarlığa Giriş ve Etik

Dersin Amaçları

Ders, öğrencilerin temel mesleki ve disipliner bilgi edinme konusundaki kritik kapasitelerini geliştirmeyi amaçlamaktadır: iç mekan kavramları, mekan/yer ilişkileri, atmosfer kavramı, iç mekanı oluşturan unsurlar, iç tasarımın etkisi ve değeri. kaynakları, disiplinli mevcudiyeti, sorgulama operasyonel kapasiteleri ve temel etik duruş düzeyi, mekan-iç mekanın zaman içinde antik çağdan modern zamanlara kademeli dönüşümü ve çağdaş potansiyelleri araştırıyor.
Yine de öğrenciler, kültürel çoğulluğun çoklu ve birbirine bağlı kapasitelerini ve çeşitli varoluş ortamlarını yaratmada eşitlikçi stratejileri denetlemeye ve keşfetmeye teşvik edilir.

Dersin Tanımı

İç mimarlıkla ilgili genel tanımlamalar; iç mimarlık mesleğinin kapsamı, çalışma alanları ve diğer disiplinlerle ilişkileri; iç mimarın kimliği; meslek etiği; iç mimari çevre ve iç mekan kavramları; iç mekanın özellikleri, mekânsal etkiler, mekânsal ilişkiler, geçişler, iç-dış mekan ilişkisi; iç mekanda işlev, biçim ve teknoloji kavramlarının mekan ve insan ile ilişkileri; iç mekan uygulamalarında bitirmeler, mobilyalar, donatılar; iç mekanda tasarım süreci adımları ve tasarım metodolojileri

Koordinatörleri
Emine Görgül
Dersin Dili
İngilizce
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024