Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Mimarlık Fakültesi / ICM 119E / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe İç Mimarlığa Giriş ve Etik
İngilizce Int.to Interior Archit.&Ethics
Dersin Kodu
ICM 119E Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem 1
2 2 - -
Dersin Dili İngilizce
Dersin Koordinatörü Emine Görgül
Dersin Amaçları Ders, öğrencilerin temel mesleki ve disipliner bilgi edinme konusundaki kritik kapasitelerini geliştirmeyi amaçlamaktadır: iç mekan kavramları, mekan/yer ilişkileri, atmosfer kavramı, iç mekanı oluşturan unsurlar, iç tasarımın etkisi ve değeri. kaynakları, disiplinli mevcudiyeti, sorgulama operasyonel kapasiteleri ve temel etik duruş düzeyi, mekan-iç mekanın zaman içinde antik çağdan modern zamanlara kademeli dönüşümü ve çağdaş potansiyelleri araştırıyor.
Yine de öğrenciler, kültürel çoğulluğun çoklu ve birbirine bağlı kapasitelerini ve çeşitli varoluş ortamlarını yaratmada eşitlikçi stratejileri denetlemeye ve keşfetmeye teşvik edilir.
Dersin Tanımı İç mimarlıkla ilgili genel tanımlamalar; iç mimarlık mesleğinin kapsamı, çalışma alanları ve diğer disiplinlerle ilişkileri; iç mimarın kimliği; meslek etiği; iç mimari çevre ve iç mekan kavramları; iç mekanın özellikleri, mekânsal etkiler, mekânsal ilişkiler, geçişler, iç-dış mekan ilişkisi; iç mekanda işlev, biçim ve teknoloji kavramlarının mekan ve insan ile ilişkileri; iç mekan uygulamalarında bitirmeler, mobilyalar, donatılar; iç mekanda tasarım süreci adımları ve tasarım metodolojileri
Dersin Çıktıları
Önkoşullar
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı
Diğer Referanslar
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024