Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Dersler / Türk Musikisi Devlet Konservatuarı / CAB 781 / Dersin Bilgileri
 

Dersin Bilgileri

Dersin Adı
Türkçe Uslup Tavır ve Yorum I
İngilizce Style, Manner and Interpretation I
Dersin Kodu
CAB 781 Kredi Ders
(saat/hafta)
Uygulama
(saat/hafta)
Labratuvar
(saat/hafta)
Dönem 5
2 - 4 -
Dersin Dili Türkçe
Dersin Koordinatörü Nermin Kaygusuz
Dersin Amaçları Türk Halk Müziğinde mahalli ve profesyonel sanatçıların yorum tarzları üzerinde karşılaştırmalı bilgilendirmeler ve örneklemeler. Yorumlama ölçütleri ve yöntemleri üzerine uygulamalı bilgilendirmeler.
Dersin Tanımı Tavır, Üslup ve Yorum kavramlarının tanımları ve Türk müziği camiasında yüklenmiş oldukları ifadeler. Türk Halk Müziğinde Tavır konusuna genel bir bakış, Türk Halk Müziğinde mahalli ve profesyonel sanatçıların üslupları üzerinde karşılaştırmalı bilgilendirmeler ve örneklemeler. Türk Halk Müziğinde mahalli ve profesyonel sanatçıların yorum tarzları üzerinde karşılaştırmalı bilgilendirmeler ve örneklemeler. Yorumlama ölçütleri ve yöntemleri üzerine uygulamalı bilgilendirmeler.
Dersin Çıktıları Tavır, Üslup ve Yorum kavramlarının Türk müziği camiasında yüklenmiş oldukları ifadeleri kavrayabilme II. Türk halk müziğinde bölgesel ve yerel müzik karakterleri (Tavır) farklarını anlayabilme ve mukayese edebilme III. Türk halk müziğinde mahalli ve profesyonel sanatçıların yorum tarzları üzerinde uzmanlaşabilme IV. Türk halk müziğinde ekol yaratmış sanatçıların yorum tarzları üzerinde tecrübe edinebilme V. Yorumlama ölçütleri ve yöntemleri üzerine uygulamalı icralar yapabilme
Önkoşullar yok
Gereken Olanaklar
Diğer
Ders Kitabı
Diğer Referanslar
 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024