Hoş Geldiniz, Misafir . Oturum Aç . English
Neredeyim: Ninova / Ninova Hakkında / Basında Ninova
 

Basında Ninova

İTÜ'de Online Eğitim "Ninova" Yayında

www.uniaktivite.net 01.03.2008

İstanbul Teknik Üniversitesi, BİD Başkanlığı'nca geliştirilen ve adını bilinen ilk kütüphanenin yer aldığı Asur şehrinden alan Ninova sitesiyle derslerini internete taşıdı ve öğrencilerle eğitmenlerin kolayca iletişim kurabileceği platform yarattı.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi de dâhil bir çok eğitim kurumu ve kuruluş web tabanlı öğrenme yöntemini kullanıyor ancak Ninova'nın farkı, öğretim üyelerinin ders içeriklerini yönetebilmesi, derslere bağlı olarak açılan sınıflarda etkileşimli bir ortam yaratılması ve sitenin halka açık unsurlar barındırması.

Haberin tamamını görmek için tıklayınız.İTÜ'de Online Eğitimin Adı: "Ninova"

www.mezunusa.com 01.03.2007

Eğitime ve teknolojiye verdikleri değer, öğrencilere daha rahat bir çalışma ortamı sağlama istekleri onları Asurlara kadar götürdü ve sonunda Ninova'yı buldular...

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sinan Çayır, Asım Güneş, Ömer Arı, İsmail Özgür Demirel'den oluşan ekip Ninova'ya kayıtlı olarak bulunan 1500'den fazla öğrencinin internet üzerinden de derslere kayıt olarak katılabilmeleri, kaçırdıkları dersleri ve kaybettikleri zamanlarını sadece bir bilgisayar uzaklığında yeniden yakalayabilmeleri için projeler hazırlıyor.

Haberin tamamını görmek için tıklayınız.

 
 
Dersler . Yardım . Hakkında
Ninova, İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ürünüdür. © 2024